Rozwój osobisty

Pozytywne wyobrażenia o sobie

Pozytywne wyobrażenia o sobie

Zamiast ciągle negatywnie myśleć, że nam się coś nie udaje, że jesteśmy za słabi w jakiejś dziedzinie, czy że jesteśmy mało inteligentni, lepiej jest zacząć myśleć o sobie w inny, lepszy sposób.

Możesz wbrew wszystkiemu i wszystkim myśleć o sobie jako o kimś inteligentnym. Im bardziej zaczniesz stosować tę technikę i będziesz myśleć w taki sposób, tym bardziej będziesz czuć się szczęśliwy.

Przecież jeżeli posiadasz braki w jakiejś dziedzinie to są one wynikiem twoich wcześniejszych wyborów i twojego zachowania. Zamiast narzekać, warto poświecić choćby dwie godziny dziennie na powiększanie swojej wiedzy oraz na naukę nowych umiejętności.

Warto także pomyśleć o sporcie w celu poprawy swojego ogólnego samopoczucia.

Poświęcając codziennie

te dwie godziny na doskonalenie swoich umiejętności. Poczujesz się każdego dnia coraz lepiej. Na pewno w każdej z tych dziedzin, na którą poświęcisz ten czas będziesz stawał się coraz bardziej biegły w danym temacie. Dzięki czemu poczujesz swoją wartość.

Możesz sobie postanowić, że będziesz tak dobry w tych dziedzinach, na które poświęcasz swój czas tak, jak tylko zapragniesz. Czas poświęcony na poszerzanie swoich umiejętności czyni cię coraz mądrzejszym każdego dnia.

Większość umiejętności nie jest czymś wrodzonym, to długotrwały proces dążenia do celu i wynikają one w znacznej mierze właśnie z nauki. Tylko kwestią czasu jest to, kiedy staniesz się wybitny w danej dziedzinie.

Warto zatem poświęcić swój czas na szlifowanie nowych umiejętności, ponieważ na pewno każda nowa umiejętność podniesie twoją wartość dając Ci pozytywne wyobrażenia.

Możesz też zmieniać również inne negatywne wyobrażenia o sobie.

Jeżeli nie przepadasz za tym w jaki sposób zachowujesz się wśród innych ludzi. Możesz zmienić swoje zachowanie na inne i lepsze – takie, dzięki któremu poczujesz się lepiej. Jest to kwestia tylko twojego wyboru.

Naprawa swojego własnego zachowania może stać się źródłem twojego pozytywnego wyobrażenia o sobie. Gdy zauważysz, że zmiany jakie sobie postanowiłeś przynoszą odpowiedni efekt dla otoczenia.

Będzie to dla ciebie kolejnym bodźcem zmiany wyobrażenia o samym sobie. Z kolei brak akceptacji dla swoich zachowań może sprawić, że twój obraz o sobie będzie mieć negatywny wydźwięk.

Dlatego też niejednokrotnie warto zmienić swoje podejście na inne, bardziej pozytywne.

Innymi równie ważnymi czynnikami utrudniającymi myślenie o sobie w pozytywny sposób może być odrzucanie komplementów wypowiedzianych pod twoim adresem.

Może to być również przypisywanie ich innym czynnikom, na przykład przypadkowi w doborze ubrań. Tak, to banalny przykład, ale niektórzy na siłę próbują to negować.

Tłumaczą sobie że to tylko tak się tym razem udało lub szukają innych powodów. Chcę te komplementy odrzucić lub przypisać czemuś innemu tylko nie sobie.

Nie jest dobrze, gdy tak postępujemy. Powinniśmy wzmacniać poczucie własnej wartości, a nie je sobie umniejszać na każdym kroku bez powodu. Trzeba nauczyć się czuć z tym dobrze. Kiedy ktoś komplementuje nasze dokonania, nadmierna skromność nie jest pożądana.

Podobnie bywa również z wyrażaniem własnego zdania. Kiedy to nie potrzebnie podważamy swój autorytet. Zamiast cieszyć się właśnie tym, że potrafimy mieć własne zdanie choćby było odmienne od innych.

Naturalnie, każdy może się mylić i pewnie nieraz nam się to przytrafi. Całe życie to nauka i nie wolno się poddawać podczas wyrażania własnych poglądów.

Wszystko, oczywiście, w granicach rozsądku.

Jest jeszcze wiele innych sfer życia, w których ciągle negujemy samych siebie. Niestety, im bardziej to robimy, tym bardziej ta negacja staje się naszą naturą. Za każdym razem, kiedy dzieją się takie rzeczy i my się im poddajemy, wzmacniamy tylko te negatywne zachowania.

Niestety, ograniczają one bardzo nasze możliwości w odniesieniu sukcesu. Nie wolno nam przy każdej okazji negować siebie, gdyż przez to, że nie potrafimy sami siebie zaakceptować i cieszyć się z faktu, że jesteśmy coś warci, to też nie potrafimy również w szczery sposób wspierać dobrym słowem i czynem innych.

Brak pozytywnego obrazu w naszym umyśle nas samych powoduje, że nie umiemy obiektywnie spojrzeć na innych i patrzymy na wszystko przez pryzmat naszych negatywnych przekonań.

Niestety, bardzo niepokojącym czynnikiem, który wpływa na nas negatywnie jest wszechogarniająca nas reklama która mami nas pięknymi obrazami wesołych i zdrowych ludzi, którzy są mądrzy i inteligentni.

Wydaje nam się, że właśnie tak powinniśmy wyglądać i tak się zachowywać, a jeśli jest inaczej to popadamy w depresję i tracimy obiektywny obraz nas samych.

Życie jest jednak nie tak bardzo kolorowe i łatwe

jak to próbuje nam wmówić reklama, co nie zmienia faktu, że nie może takie się stać, kiedy tylko tego zechcemy. Oczywiście, powinniśmy dążyć do tego, by zmieniać swoje życie, jednak nie sugerujmy się tym, co narzucają wręcz wszelakie media.

Każdy z nas jest inny i wcale nie musi być piękny fizycznie, aby osiągać spektakularne sukcesy w życiu i być z racji tego bardzo szczęśliwy i zadowolony.

Dlatego swoją miarą musimy mierzyć naszą rzeczywistość, akceptować to jakimi jesteśmy ludźmi i dążyć do doskonałości takiej na jaką nas stać i do takiej, jaka jest dla nas realna do osiągnięcia, choć… granice tych osiągnięć są doprawdy nieskończone.

Dbajmy każdego dnia o nasze pozytywne wyobrażenia o sobie.

Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu

Moc pozytywnego myślenia

Powrót na stronę główną

Spis treści

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trackbacks and Pingbacks