fbpx
Rozwój osobisty

Pozytywne myślenie kluczem do szczęśliwego życia

Kiedy myślimy pozytywnie żyje się nam zdecydowanie lepiej.

Optymistyczne nastawienie do świata sprawia, że otwierają się przed nami nowe horyzonty.

Pozytywne myślenie – i widzimy więcej i dalej.

Jesteśmy odważniejsi, częściej się uśmiechamy.

Co przyciąga do nas ludzi również pozytywnych i uśmiechniętych i dzięki temu znajdujemy więcej powodów do radości. Nie przejmujemy się tak porażkami i potknięciami. Potknięcia zdarzają się przecież każdemu człowiekowi.

Pozytywne myślenie pomaga nam łatwiej i szybciej pokonywać problemy, przez co jesteśmy szczęśliwsi. Pesymista powie, że to tylko takie głupie gadanie.

Powie że na optymizm może sobie pozwolić jedynie ten, kto ma po prostu więcej szczęścia w życiu. Myśli że dzieje się tak bo los jest dla niego łaskawszy, bo omijają go problemy i dlatego jego życie jest łatwiejsze.

Jestem pechowcem bo los mi nie sprzyja.

Tak mawia pesymista, który ciągle myśli negatywnie o wszystkim i w każdej sytuacji.

I ciągle tylko narzeka. 🙁

A to przecież właśnie takie negatywne myślenie sprawia, że pech, czy niesprzyjający los to główny winowajca wszelkich nieszczęść w życiu takiego człowieka.

Wszystko odbywa się w naszych głowach i ma to odzwierciedlenie w naszym życiu. Człowiek, który myśli negatywnie w każdej sytuacji znajdzie jakąś trudność. Nic mu nie będzie pasować. Ciągle będzie widział tylko przeszkody nie do przebycia i problemy nie do pokonania.

W ludziach go otaczających będzie widział natomiast tylko fałszywych prześmiewców, którzy tylko czekają na kolejne potknięcia. Takie złe, negatywne myślenie spowoduje z czasem rozdrażnienie.

Niechęć do podejmowania jakichkolwiek działań. Pojawi się też strach, że znowu coś się nie uda, że znowu czeka go porażka. Wszyscy dookoła będą się z niego śmiali i zostanie ofiarą drwin otoczenia.

Dlatego lepiej nie ryzykować, nie starać się więcej. Niech już będzie tak jak jest, chociaż jest tak źle. Przecież i tak mi się nic nie uda. Po co się ośmieszać-tak wszystko tłumaczy sobie pesymista.

A efektem jego negatywnego myślenia jest brak działania, ciągły strach i patrzenie na to co powiedzą inni.

To wszystko dzieje się w naszych głowach!myśli w głowie

Tylko i wyłącznie w naszych głowach. Negatywne myśli to takie śmieci naszego umysłu, które kumulują strach, nie pozwalają nam na rozwój, hamują nasze działania a czasami wręcz całkowicie powstrzymują nas od podejmowania jakichkolwiek działań.

Najgorsze jest to, że się im tak łatwo poddajemy. Strach ma ogromny wpływ na nasze życie i kiedy pozwolimy mu się w nim panoszyć to zbiera swoje żniwo w postaci kolejnych porażek.

Nie możemy pozwolić na opanowanie naszego umysłu przez strach, bo jest on zły, negatywny. Przecież każdy z nas dąży do szczęścia, stabilizacji psychicznej, harmonii życiowej. Żeby to uzyskać musimy powiedzieć stanowcze nie naszym negatywnym myślom i destrukcyjnemu strachowi.

Zacznijmy w końcu myśleć pozytywnie!myśl pozytywnie

Tylko pozytywne myślenie jest w stanie odmienić nasze życie na lepsze, więc: -myślmy pozytywnie. Postarajmy się nawet w najgorszych sytuacjach dostrzec odrobinę czegoś dobrego -bądźmy odważni.

Największym wrogiem strachu jest odwaga. A ona bierze się z pewności siebie, z wiary w nasze możliwości. Mając wysokie poczucie własnej wartości stajemy się odważniejsi i nie poddajemy się tak prędko.

Jest w nas wiara że za kolejnym razem nam się uda. Otaczajmy się pozytywnymi ludźmi, optymistycznie patrzącymi na świat. Oni dadzą nam swoje wsparcie i siłę do zwalczania wszelkich trudności.

Nieprzychylności losu. I co najważniejsze uśmiechajmy się jak najwięcej. Śmiech zbliża ludzi, łamie wszelkie bariery, jest najlepszym lekiem na wstyd, nieśmiałość i jest zaraźliwy.

Ludzie nie lubią towarzystwa gburów i naburmuszonych, marudnych, na wszystko narzekających ponuraków. Od takich ludzi należy trzymać się z daleka. Wtedy z czasem wszystkie strachy i problemy, które kiedyś wydawały się nie do pokonania.

Staną się dużo mniejsze i mało istotne. Pamiętajmy więc, że każdy problem da się rozwiązać i z każdego doświadczenia wyciągnąć pozytywne wnioski na lepszą i o wiele bardziej optymistyczną przyszłość.

Książki które warto przeczytać

Fastlane Milionera – MJ DeMarco

Motywacja bez granic – Nikodem Marszałek 4-godzinny tydzień pracy – Timothy Ferriss

Wspomagacze sukcesu – Janusz Kozioł

4 Menadżer doskonały. Motywacja – Grzegorz Szczerba

Powrót na stronę główną

Spis treści

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trackbacks and Pingbacks