Różności

Karta Revolut

Karta Revolut to swoista rewolucja w świecie finansów. To dynamicznie rozwijający się start up, który podbił serca miliony klientów. Kartą Revolut można płacić zbliżeniowo. A co najistotniejsze, można przy jej pomocy natychmiast przeliczyć złotówki na obce waluty. Ta właściwość karty Revolut przydaje się zwłaszcza w trakcie podróży zagranicznych.

Co to jest Revolut?

To karta podłączona do specjalnego urządzenia, przy pomocy której można dokonywać tanich płatności międzynarodowych. Co szczególnie ważne dla posiadaczy karty Revolut to fakt, że dzięki niej można rozliczyć płatności międzynarodowe po znacznie atrakcyjniejszym kursie niż ten, który oferują banki czy znane kantory internetowe.

karta Revolut cena

Jak działa karta Revolut?

Karta Revolut działa tak samo, jak każda karta płatnicza. Albo wkłada się ją do terminala, albo przykłada do specjalnego paska i płaci zbliżeniowo. Różnica i cud technologiczny zainstalowany w tym patencie polega na tym, że karta płaci zawsze w tej walucie, w jakiej aktualnie potrzeba. W związku, z czym można odnieść wrażenie, że ma wbudowany jakiś radar, który podpowiada jej, co ma w danej sytuacji zrobić. To jest prawdziwy przełom i koniec problemów z przewalutowaniem. Dzięki karcie Revoult nie trzeba zawracać sobie szukaniem kantoru i wymianą pieniędzy. Można skupić się za to na podziwianiu widoków i planowaniu przebiegu zagranicznej podróży. By karta Revolut działała- trzeba najpierw ją zasilić polskimi pieniędzmi i potwierdzić jej ważność i autentyczność. Gdy pieniądze trafią na wskazane przez nas subkonto, reszta procesu przewalutowania to bułka z masłem. Zresztą całą operację zmiany waluty dokona za nas karta. Trzeba tylko umiejętnie podpiąć ją pod urządzenie.

karta Revolut koszty

Jak założyć kartę Revolut?

Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, iż można ten cały proces przeprowadzić z poziomu telefonu komórkowego. Niemniej założenia start upu karty Revolut od początku mówiły, że ma ona ułatwiać życie klientom i tak w istocie jest. By założyć kartę, wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Po pierwsze najpierw podaje się swoje dane i numer telefonu. Robi się to po to, by firma Revolut wiedziała, dokąd wysłać link aktywujący. Po drugie trzeba go otworzyć oraz pomyślnie zakończyć instalację aplikacji Revolut i wpisać swoje podstawowe dane. Potem należy doładować rachunek bankowy za minimum 20 złotych. Najlepiej usprawnić tę czynność, podając dokładny numer swojej karty bankowej.

Kolejnym krokiem jest zrobienie sobie selfie. Ma ono służyć potwierdzeniu własnej tożsamości. Najwiarygodniejszym sposobem potwierdzenia tożsamości będzie paszport lub dowód osobisty. Chodzi oczywiście o jego czytelny skan. Gdy uda się potwierdzić autentyczność naszej osoby, wtedy można już składać zamówienie. Ostatnim akordem całego procesu jest przesłanie karty i jej aktywacja zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w instrukcji. Oczywiście firma Revolut pilnuje przy tym wszystkich procedur związanych z ochroną danych swoich klientów. Jakiekolwiek zaniedbanie czy uchybienie w tej kwestii mogłoby się skończyć ze szkodą dla wizerunku firmy.

karta Revolut płatność

Jakie korzyści można mieć używając karty Revolut?

Oczywiście głównym atutem karty Revolut jest to, że można przy jej udziale zaoszczędzić niewielkie kwoty. Gdy zbierze się ich sporo, wtedy okazuje się, że pieniądze pozostawione na naszym kącie, to całkiem pokaźna suma. I tę sytuację doskonale opisuje stare polskie przysłowie. Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. W przypadku karty Revolut ta miarka jest całkiem spora. Z innych zalet karty godne uwagi jest na przykład ubezpieczenie podróżne. Aktywuje się w momencie podłączenia internetu w obcym kraju. I w tym momencie aplikacja Revoult zaczyna naliczać czas, który spędziło się poza granicami Polski. Gdy wraca się do kraju, aplikacja naliczająca ubezpieczenie samoistnie się wyłącza.

karta Revolut cena

Karta Revolut daje również możliwość ubezpieczenia telefonu na wypadek kradzieży czy trwałego uszkodzenia. Wniosek aktywujący takową usługę składa się online. Wysokość ewentualnego odszkodowania zależy od parametrów telefonu i jego realnej wartości rynkowej. Jest jasne, że im droższy telefon, tym większy stopień ochrony. Mając kartę Revolut, można korzystać również z usług wirtualnego asystenta czy otrzymywać zwrot jednego procenta, gdy dokonuje się płatności kartą. Jednak są to funkcję Premium, za które trzeba dodatkowo zapłacić. Toteż niewielka grupa klientów decyduje się na ich wykupienie.

Ile kosztuje karta Revolut?

Sam Revolut jest bezpłatną aplikacją. Nie płaci się absolutnie ani złotówki za jej użytkowanie, ani za założenie subkont. Karta też jest darmowa. Najczęstsze wydatki są związane z kosztami wymiany walut przy transakcjach. Na szczęście nie są one kosmiczne i są naliczane wedle kursów międzybankowych. Te są z kole znacznie korzystniejsze niż te oferowane przez kantory internetowe. Co do samej prowizji za wypłaty z bankomatów przy pomocy karty Revolut to wahają się one w granicach 0,5%. Czasem zdarza się, że nie są one w ogóle naliczane, gdy nie przekroczy się górnej granicy limitu. Limity są oczywiście inne dla każdego rodzaju walut. I zależą od tego czy karta Revolut jest w wersji podstawowej, czy Premium.

karta Revolut bankomat

Gdzie może przydać się karta Revolut?

W zasadzie ma ona zasięg globalny. Niemniej najprościej korzysta się z niej- będąc na terenie Europy czy Stanów Zjednoczonych. W krajach Azjatyckich i tych nieco bardziej egzotycznych występują pewne problemy z jej mobilnością i użytecznością. Na szczęście w większości przypadków da się je wyeliminować online z poziomu telefonu komórkowego. Karta Revolut to środek płatniczy, który sprzyja szybkim i udanym płatnościom i który tylko i wyłącznie z tej przyczyny warto ze sobą zabrać nawet w najdalsze zakątki świata.

karta Revolut cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trackbacks and Pingbacks