fbpx
Rozwój osobisty

Czy masz cel w życiu i wierzysz w niego?

Czy masz cel w życiu

Jest to ważne, ponieważ jeśli ma się cel to i oczywiście wiara w jego zrealizowanie też jest niezbędna. Na początku musisz zadać sobie jednak ważne pytania: jaki jest mój główny cel w życiu i czy to, co robię, w jakikolwiek sposób przybliża mnie do niego? I czy robię wszystko, żeby zbliżyć się do niego?

Prawda jest taka, że większość ludzi nie posiada czegoś, co nazywa się celem w życiu. I dlatego większość nic zazwyczaj nie osiąga. Może wydawać się to teraz nieco dziwne, jednak tak prezentuje się rzeczywistość. Zrób sobie eksperyment i popytaj przyjaciół, znajomych, rodzinę, jaki jest ich cel w życiu.

W zdecydowanej większości przypadków nie dostaniesz konkretnej odpowiedzi lub będą one tak niejasne i ogólnikowe, że nic z nich sensownego nie będzie wynikać. Rzadszym zjawiskiem są ludzie z zapisanymi konkretnymi celami, które faktycznie realizują.

Ilu znasz takich?

Zapewne nikogo lub pojedynczą osobę.

“Jeśli coś robisz, a nie wiesz, po co to robisz, to w takim razie to, co robisz, nie ma żadnego sensu”.

Widzisz, to Ty jesteś osobą, która nadaje wszystkiemu w Twoim życiu sens.

Tak więc dzięki określeniu własnego celu, sformułowaniu go i realizowaniu dodajesz kolorów i rumieńców własnemu życiu. Temu, co robisz. Ponieważ wiesz, dlaczego to robisz. Cel jest tym elementem, który wskazuje Ci drogę, którą będziesz podążał.

Dzięki niemu ustalisz własne priorytety. Przestajesz błądzić po omacku, nie wiedząc, czego chcesz i kręcić się nie wiadomo gdzie. Zaczynasz realizować konkretną wizję. Ważne jest również, żeby własny cel był naprawdę mocny.

Co to oznacza?

Musi wywoływać w Tobie dreszcz emocji. Motywować Cię. Napędzać, i najlepiej, jeśli jest zgodny z Twoimi wartościami. Dzięki temu dobrze się zakotwiczy w Twoim umyśle. Zawsze będziesz miał go “jak to się mawia” na wierzchu.

Dzięki czemu nie zniknie Ci on gdzieś w odmętach umysłu bądź nie odejdzie w zapomnienie. Nie będziesz sobie o nim przypominał tylko okazyjnie. Jeśli masz ustalony swój wielki cel, cokolwiek to będzie, to musi iść on w parze z wiarą w niego.

Trzeba wierzyć w osiągnięcie celu. Jeśli wierzysz to i działasz. Wychodzi z tego niesamowita trójca: cel, wiara, działanie. Dzięki takiemu podejściu sam będziesz sobie stwarzał lepsze możliwości, ponieważ tak się sam ukierunkujesz. Cel to Twoje paliwo.

Będzie Cię w Twoich poczynaniach. Jeśli chcesz faktycznie coś osiągnąć, musisz odstawić na bok sposób myślenia i postępowania większości ludzi.

Wygląda mniej więcej tak:

  • “nie wiem, jak to będzie”
  • “po co to robić, jak i tak pewnie nie wyjdzie”
  • “nie wiadomo, co jutro będzie, więc po co się starać”
  • “nie wiem, co będzie później, więc nie ma sensu, żebym to robił”

Takie podejście tylko demotywuje i zniechęca. Pokazuje to ludzi kompletnie niewierzących w powodzenie czegokolwiek. Ludzi niemających żadnego celu. Narzekających oraz marudnych.

Nie dziwi fakt, że taki sposób postępowania do niczego sensownego i pożytecznego nikogo nie prowadzi. To, co dokładnie Cię inspiruje, motywuje i co zamierzasz osiągnąć, jest najważniejsze dla Ciebie.

Najlepiej wiesz to tylko Ty. Jeśli jest to na tyle silne i sprawia, że potrafisz się temu poświęcić. Na pewno to osiągniesz, a to dlatego, że masz cel.

Książki które warto przeczytać

Pełna MOC możliwości

Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie

Jak pokonać zmartwienia i poradzić sobie ze stresem

Cele! Zdobędziesz wszystko, czego pragniesz, szybciej, niż myślisz

Mapy myśli w biznesie. Jak twórczo i efektywnie osiągać cele

Trening Jaguara. Obudź w sobie pewność siebie i osiągaj zamierzone cele

Moc pewności siebie. Osiągaj zamierzone cele i poczuj siłę spełnienia

Powrót na stronę główną

Spis treści

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trackbacks and Pingbacks