Książki, Rozwój osobisty

3 książki o biznesie dla dzieci

Książek o biznesie dla dorosłych, jest całkiem sporo.

Niewiele jest książek o biznesie dla dzieci. Poniżej kilka propozycji takich książek z wydawnictwa “Fundacja Instytut Carla Mengera

Kot Biznesik
jak pewien zwykły kot został biznesmenem

Kot Biznesik

link do książki

Jest to książka skierowana głównie dla dzieci, ale i dorośli mogą z niej wyciągnąć wiele wartościowych treści i zaimplementować je w swoim działaniu. Opowieść ma za zadanie promowanie przedsiębiorczości zamiast biernej postawy etatowca.

W tekście książki zostały zawarte złote myśli takich osobistości jak: Warren Buffett, Henry Ford, John D Rockefeller, Thomas Edison czy Robert Kiyosaki.
Bohaterem książki jest Kot Biznesik, który zaraz po zakończeniu szkolnej edukacji, udaje się do pracy na łowisku Pana Etata.

Jak szybko zauważa, nie jest łatwo utrzymać się ze zgromadzonych w ten sposób ryb.
Dzięki pomocy Rysia Roberta wyrusza w podróż za jezioro gdzie poznaje czterech kocich przedsiębiorców.

Młody Kot wyruszył w poszukiwaniu narzędzi do osiągnięcia niezależności, w myśl zasady – nie dawaj głodnemu ryby – daj wędkę i naucz go łowić… jednak czy ktokolwiek podarował Biznesikowi wędkę?..

Przekonaj się sam!

Johnny Profit

Johnny Profit

link do książki

Jeszcze dobrze nie wyschła farba drukarska na kartach naszego pierwszego bestsellera, jakim jest jest Kot biznesik. Na półkach księgarskich ukazuje się kolejny tomik książek dla młodych przedsiębiorców, z serii Akademia Młodych Milionerów, zatytułowany Johnny Profit.

Na dalekiej planecie, w miasteczku Kimor, gdzie poczciwi ludzie w pocie czoła walczą o przeżycie pewnego dnia pojawia się tajemniczy Johnny wraz z rodziną.

Kimorczycy przyjmują przybyszów z otwartymi rękami, pomagając im w szybkiej aklimatyzacji i przystosowując do trudnych warunków życia panujących na planecie.

Wkrótce okazuje się, że Johnny jest pomysłowym wynalazcą.

Nie tylko znakomicie daje sobie radę z trudami życia w Kimorze, lecz na dodatek służy swymi niecodziennymi pomysłami i pomocą innym mieszkańcom.

Książka opowiada o tym, co takiego wynalazł przedsiębiorczy Johnny Profit, jakie zyski ze swych wynalazków osiągnął, a także jak skorzystali na tym wszyscy inni mieszkańcy Kimoru, miasta położonego na odległej planecie.

Historyjka zatytułowana Johnny Profit to pierwsza z trzech opowieści o przemianach, jakim ulegał Kimor dzięki osiedleniu się na planecie Johnny’ego Profita, a także jak zmiany te wpłynęły na życie następnych pokoleń.

Już wkrótce w księgarniach kolejna opowieść o przedsiębiorczym, Johnnym, zatytułowana Zloto Johnny’ego. Wydawca Fundacja Instytut Carla Mengera

Złoto Johnny’ego
Akademia Młodych Milionerów

Złoto Johnny'ego

link do książki

Historyjka zatytułowana Złoto Johnny’ego to druga z trzech opowieści o przemianach, jakim ulegał Kimor dzięki osiedleniu się na planecie Johnny’ego Profita, a także jak zmiany te wpłynęły na życie następnych pokoleń.

Książka Złoto Johnny ego ma zasadniczo jeden cel, a mianowicie pragnie przekonać młodych ludzi, że uczciwe osiąganie zysku jest czymś dobry. Nauczy jednocześnie podstawowych pojęć wolnego rynku.

Autor posługując się prostym językiem, opisując z wdziękiem i lekkością fikcyjne życie planety Kimor przekazuje młodemu czytelnikowi proste zasady kapitalizmu.

Pochodzenie i znaczenie pieniądza, działanie mechanizmów ekonomicznych oraz tłumaczy, dlaczego właśnie złoto jest dla ludzi najlepszym pieniądzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trackbacks and Pingbacks